• حضرت امام خمینی: دربین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلام،از جلمه افراد نادری هستند که چون خورشید روشنی می دهند.
  • حضرت امام خمینی: شما سربازی فداکار در جبهه جنگ، معلمی در محراب ، خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب هستید.
  • حضرت امام خمینی: من به شما خامنه ای عزیز تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه ها با لباس روحانی به ملت مظلوم خدمت نموده....
  • حضرت امام خمینی:از خداوند سلامتی شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.
 
 
 
افراد آنلاین: 3
بازدید امروز: 16
بازدید کل: 703140
 
صفحه اصلی > مصاحبه > حجت‌السلام والمسلمین حکیم الهی     

مصاحبه با حجت‌السلام والمسلمین حکیم الهی

 

حجت‌السلام والمسلمین حکیم الهی در دیدار با اعضای دبیرخانه جشنواره خورشید درخشان با اشاره به اینکه وظیفه جامعه المصطفی تبلیغ وتربیت است گفت: جامعه المصطفی باید عالمان صالح، پارسا و مجتهد که بتوانند در عرصه‌های مختلف مبلغ کارآمد شوند تربیت کند و این تربیت مبلغ رویکرد جامعه المصطفی است.

معاون محترم ارتباطات و بنی الملل المصطفی با توجه به ابزارهای جدید تبلیغی و نیازهای مختلف مخاطبین بیان داشت؛ تبلیغ را به چند دسته می توان تقسیم کرد:

1. تبلیغ سنتی، مثل منبر و روضه که جایگاه خودش را دارد.

 2. تبلیغ درشبکه‌های ماهواره‌ای، کانالهای تلویزیونی و رادیویی.

3. تبلیغ در فضای سایبری و مجازی مانند وبلاگ و سایت.

4. تبلیغ به صورت آنلاین و گفتگوی مستقیم در فضای مجازی با مخاطب.

ایشان افزود: با توجه به گسترش ابزار تبلیغ و همچنین نیازهای معرفتی مخاطبین،ما باید در فضاهای تبلیغی ورود پیدا کنیم و نمی‌توانیم بخشی را داشته باشیم و بخش دیگررا نداشته باشیم. به عنوان مثال در گذشته نیاز نبود حوزه توجه به کودکان و خردسالان داشته باشد، به جهت اینکه آن‌ها معارف را از پدر و مادرشان در خانه‌ها فرار می‌گرفتند، ولی امروز پدر و مادرها مشغولیت‌های زیادی دارند، نیاز است که بچه‌های‌شان آموزش ببینند لذا ما باید برای بچه‌ها نیز برنامه‌ریزی تبلیغی داشته باشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین حکیم الهی با بیان لزوم اینکه باید حرکت نوینی در عرصه تبلیغ انجام بدهیم که یکی از این حرکت‌های نوین و جدید بحث جشنواره‌ها است گفت: باید توجه جدی به جشنوارها شود. ضرورت دارد که ما بتوانیم همه بخش‌ها را در این حوزه فعال کنیم.

 

معاون ارتباطات و بین الملل المصطفی با بیان اینکه بر اساس پیگیری‌ها و نیاز سنجی‌هایی که دوستان انجام دادند، یکی از موضوعات مورد نیاز جوامع و مخاطبین معرفی مقام معظم رهبری است بیان داشت: متأسفانه اطلاعات و آشنایی مخاطبین ما با مقام معظم رهبری مدظله العالی به حد کافی نیست. وظیفه همه ماست که نسبت به این مسئله اهتمام کنیم و بتوانیم نسبت به معرفی شخصیت والای حضرت آقا  تلاش‌هایی را داشته باشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین حکیم الهی با لزوم تاکیدبر تبیین شخصیت مقام معظم رهبری مدظله العالی گفت؛ شخصیت حضرت آقا باید از چهار جهت مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد:

 1. شخصیت ذاتی مقام معظم رهبری یعنی ویژگی‌ها، صفات و فضائلی که ایشان دارند مانند:

 الف. زهد وپارسایی ایشان.

ب. مدیریت معظم له و قدرت تدبیر ایشان که فوق العاده است. به قول وزیر خارجه اسبق آمریکا خانم رایس: برنامه‌هایی که چند سال دستگاه‌های سیاسی، امنیتی و جاسوسی کشورها انجام می‌دهند، برنامه ریزی می‌کنند، ایشان ظرف نیم ساعت همه را برباد فنا می‌دهد.

ج. اخلاص مقام معظم رهبری

د. ارادت مقام معظم رهبری به اهل‌بیت علیهم السلام

 ه. نگاه تاریخی مقام معظم رهبری، اطلاع ایشان از تاریخ اهل‌بیت (ع) و تجزیه و تحلیل های تاریخی که انجام داده‌اند.

 2. شخصیت فکری و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری

 الف. دیدگاه‌های فقهی

ب. دیدگاهای سیاسی

3. نوآوری‌های مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف مثلا در عرصه اقتصادی مطرح نمودن تئوری اقتصاد مقاومتی برای برون رفت از تحریم ها و فشارهای اقتصادی

4. جایگاه ولی فقیه معظم له که در این زمینه کارهای خوبی انجام شده ولی لازم است کارهای بیشتری انجام شود.

 

معاون محترم ارتباطات و بین الملل المصطفی در پایان افزود: شاید معرفی حضرت آقا درنهادها و سازمان‌های دیگری هم انجام شده یا درحال انجام باشد، ولی جامعة المصطفی با دیگر نهادها کاملاً متفاوت است و آن عرصه وگستره حضور و تأثیرگذاری المصطفی است. با توجه به تنوع ملیتی که المصطفی دارد همه این‌ها در بحث وبلاگ حضور پیدا کرده‌اند و کار می‌کنند. فکر نمی‌کنم هیچ دستگاهی این ظرفیت را داشته باشد. امیدوارم در کاری که شروع کردید توفیق الهی همراهتان باشد.