• حضرت امام خمینی: دربین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلام،از جلمه افراد نادری هستند که چون خورشید روشنی می دهند.
  • حضرت امام خمینی: شما سربازی فداکار در جبهه جنگ، معلمی در محراب ، خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب هستید.
  • حضرت امام خمینی: من به شما خامنه ای عزیز تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه ها با لباس روحانی به ملت مظلوم خدمت نموده....
  • حضرت امام خمینی:از خداوند سلامتی شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.
 
 
 
افراد آنلاین: 4
بازدید امروز: 22
بازدید کل: 703146
 
صفحه اصلی > از منظر بزرگان > مقام معظم رهبری در نگاه امام خمینی     

مقام معظم رهبری در نگاه امام خمینی رحمه الله

 

آقاى خامنه‌اى، نعمتى است كه خدا به ما داده و در بين متعهّدان به اسلام و مبانى اسلامى، چون خورشيد، روشنى می‌دهند، آواى دعوت او در جهان طنين‌انداز است،‏ من آقاى خامنه‌اى را بزرگ كردم.

صحيفه نور، جلد 15، صفحه 139؛

***

(او كسى است) كه آواى دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمين جهان طنين‌انداز است.

صحيفه نور، جلد 15، صفحه 41؛

***

متعهد و مبارز در خط مستقيم اسلام و عالم به دين سياست.

صحيفه نور، جلد 15، صفحه 179؛

***

چون خورشيد روشنى می‌دهند. اين‌جانب كه از سال‌هاى قبل از انقلاب با (ايشان) ارتباط نزديك داشته‌ام و همان ارتباط بحمدالله تعالى تاكنون باقى است، (ايشان) را يكى از بازوهاى تواناى جمهورى اسلامى مى‌دانم و شما را چون برادرى كه آشنا به مسائل فقهى و متعهد به آن هستيد و از مبانى فقهى مربوط به ولايت مطلقه فقيه جدا جانب‌دارى مى‏كنيد، مى‌دانم و در بين دوستان و متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى، از جمله افراد نادرى (هستند) كه چون خورشيد روشنى (مى‏دهند).

صحيفه نور، جلد 15، صفحه 173؛

***

(و) ان شاءالله تعالى خداوند، امثال جناب عالى را كه جز خدمت به اسلام نظرى نداريد، در پناه خود حفظ فرمايد.

صحيفه نور، جلد 20، صفحه 171؛

Text Box:   ***

نعمتى است كه خدا به ما داده است‏ شما اگر گمان بكنيد كه در تمام دنيا، (در بين) رئيس جمهورها و سلاطين و امثال اين‌ها، (مى‏توانيد) يك نفر را مثل آقاى خامنه‌اى پيدا بكنيد كه متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بناى قلبى‌اش بر اين باشد كه به اين ملت خدمت كند، پيدا نمى‌كنيد. من ايشان را سال‌هاى طولانى مى‌شناسم و در آن زمانى كه اول نهضت بود، ايشان وارد بود و به اطراف براى رساندن پيام‌ها تشريف مى‌بردند و بعد از اين هم كه اين انقلاب به اوج خودش رسيد، ايشان همه جا حاضر واقعه بود تا آخر و حالا هم هست. (او) يك نعمتى (است كه) خدا به ما داده (است).

صحيفه نور، جلد 17، صفحه 170؛

***

من به شما خامنه‌ای عزیز، تبریک می‌گویم که در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالی سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.

صحیفه نور، جلد 14 - صفحه 504؛

***

در پناه خود حفظ فرمايد ما در پيشگاه خداوند متعال و ولى بر حق او حضرت بقيه­الله ارواحنا فداه افتخار مى‏كنيم به سربازانى در جبهه و در پشت جبهه كه شب‌ها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالى به سر مى‌برند. من به شما خامنه‌اى عزيز تبريك مى‌گويم كه در جبهه‌هاى نبرد با لباس سربازى و در پشت جبهه با لباس روحانى به اين ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند تعالى سلامت شما را براى ادامه خدمت به اسلام و مسلمين خواستارم.

صحيفه نور، جلد 15، صفحه 41؛