• حضرت امام خمینی: دربین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلام،از جلمه افراد نادری هستند که چون خورشید روشنی می دهند.
  • حضرت امام خمینی: شما سربازی فداکار در جبهه جنگ، معلمی در محراب ، خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب هستید.
  • حضرت امام خمینی: من به شما خامنه ای عزیز تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه ها با لباس روحانی به ملت مظلوم خدمت نموده....
  • حضرت امام خمینی:از خداوند سلامتی شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.
 
 
 
افراد آنلاین: 5
بازدید امروز: 37
بازدید کل: 703161
 
صفحه اصلی > اخبار     


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با حجت الاسلام والمسلمین دکتر علمی

دیدار اعضای دبیرخانه جشنواره تبلیغ نوین خورشید درخشان با حجت الاسلام والمسلمین دکتر علمی معاونآموزش جامعه المصطفی العالمیه 

 حجاب معاصرت و بایکوت خبری رسانه های استکباری بین المللی مانع شناخت شخصیت حضرت آقا برای جهانیان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علمی با بیان اینکه قدم جشنواره در جهت معرفی ابعاد شخصیتی و ولایی مقام معظم رهبری مدظله العالی بسیار میمون و مبارک است افزود: به نظرم این دست فعالیت ها در جهت تبیین مباحث مربوط به ولایت فقیه و ابعاد شناختی حضرت آقا از نظر زمانی باید زودتر انجام می گرفت.

معاون آموزش المصطفی با اشاره به برخی موانع در شناخته شدن شخصیت بزرگان هر زمان ابراز داشت:متاسفانه حجاب معاصرت اجازه نمی دهد چهره حضرت آقا دیده شود البته این خاص ایشان نیست تقریبا در هر عصری مردان بزرگ آن عصر آن گونه که شایسته است شناخته نمی شوند و در زمان دیگری محققین می آیند زندگی و آثار آنان را بررسی می کنند و زندگی نامه ها و کتاب ها نگارش می شود، آنوقت تازه حسرت خورده می شود که ای وای بر ما! آن  شخصیت بزرگ را در زمان حیاتش آنگونه که شایسته بود نشناختیم و به مردم معرفی نکردیم.

ایشان همچنین ادامه داد: در مورد حضرت آقا نیز علاوه بر اینکه حجاب معاصرت وجود دارد به خاطر برخی مسائل مختلف سیاسی این حجاب تشدید شده است. از طرف دیگر دشمن و استکبار جهانی به همراه رسانه های فراگیر صهیونیستی بین المللی اش تمام تلاششان را می کنند تا بر این حجاب بیافزایند و حضرت آقا را بایکوت خبری و رسانه ای کرده اند و مردم دنیا را نسبت به ایشان جاهل نگهداشته اند. 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علمی با تبیین نقشه استکبار برای خدشه وارد کردن به جایگاه ولایت فقیه و حضرت آقا ادامه داد:تمام تلاش غربی ها با همه لشکررسانه ای شان متمرکز شده در این جهت که حضرت آقا را به عنوان یک چهره صرفا سیاسی و نه یک چهره مذهبی جامعه اسلامی مطرح کنند، دلیل آن هم این است که چون مذهب مقدس و ریشه در اعتقادات مردم دارد، می خواهند بگویند حضرت آقا سیاستمداری است مانند سیاستمداران کشورهای دیگر، از اینرو باید روی جنبه رهبری دینی حضرت آقا بیشتر تاکید کنیم.

معاون آموزش المصطفی در تبیین ویژگی های حضرت آقا گفت: با کنکاش در سخنان بسیاری از رهبران دنیا که داعی استقلال در رهبری دارند معلوم می شود وام دار دم و دستگاه و مکاتب فلسفی نظریه پردازان غربی هستند ولی در این طرف حضرت آقا را می بینیم که دارای ابداع و ابتکار نظریه و نوعی جوشش از درون می باشند و این از جمله ویژگی های منحصر به فرد مقام معظم رهبری مدظله العالی است که ایشان را برجسته کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علمی همچنین ادامه داد: بایدتوجه داشت برای اقناع نخبگان نمی توان کارهای سطحی و شعاری انجام داد بلکه باید جنبه های علمی و نظری شخصیت مقام معظم رهبری مدظله العالی را طرح و تشریح نمود.

ما باید این واقعیت را برای طلاب برجسته کنیم که حضرت آقا از اینرو که یک فقیه و نظریه پرداز اسلامی و دارای کیاست و سیاست لازم برای راهبری جامعه اسلامی است در راس این هرم انتخاب شده اند چون دشمن خلاف این مطلب را تبلیغ می کند.

معاون آموزش المصطفی باتاکید بر این موضوع که در بحث مقام معظم رهبری باید به صورت عالمانه وارد شد افزود:در جهان غرب نظریه های فکری در قالب دستگاه های فلسفی مختلف مثل نظریه کنت و مارکس و ... بروز پیدا می کند سپس می آیند این نگاه فلسفی را با هدف جا انداختن بین مردم در قالب هالیوود، رمان ها و داستان های کوتاه و بلند در ظاهری زیبا و شکیل هنرمندانه نشر می دهند آنوقت ناگهان می بینیم که یک فیلم یا رمان را میلیون ها نفر می بینند و می خوانند و تاثیر می پذیرند.

    دکتر علمی همچنین بیان داشت:جالب است بدانید حضرت آقا رمان خوان قهاری است و از جمله اشخاص معدودی هستند که از مان ها سر درمی آورند و در این خصوص تیز بین هستند حتی مخالفان ایشان به این امر معترفند. حضرت آقا در مقابل آن رمان ها می آیند رمان «دا»رابا حاشیه زدن مطرح و پررنگ می کنند یا رمان های دیگر که ایشان توشیح کرده اند.

دکتر علمی در پایان گفت:از جمله کارهایی که جشنواره می تواند انجام دهد اینکه ویژگی هایی از ابعاد شخصیتی حضرت آقا را به عنوان برش هایی از زندگی با برکت ایشان جدا کند و برای طلاب پررنگ کند.

 

تهیه و تنظیم: دبیرخانه جشنواره تبلیغ نوین خورشید درخشان


١١:٣٨ - يکشنبه ١١ آبان ١٣٩٣    /    شماره : ٥٥٨٠٣    /    تعداد نمایش : ١١٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: