• حضرت امام خمینی: دربین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلام،از جلمه افراد نادری هستند که چون خورشید روشنی می دهند.
  • حضرت امام خمینی: شما سربازی فداکار در جبهه جنگ، معلمی در محراب ، خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب هستید.
  • حضرت امام خمینی: من به شما خامنه ای عزیز تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه ها با لباس روحانی به ملت مظلوم خدمت نموده....
  • حضرت امام خمینی:از خداوند سلامتی شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.
 
 
 
افراد آنلاین: 5
بازدید امروز: 39
بازدید کل: 703163
 
صفحه اصلی > اخبار     


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با حجت الاسلام والمسلمین خالق پور

دیدار اعضای دبیرخانه جشنواره تبلیغ نوین خورشید درخشان با حجت الاسلام والمسلمین خالق پور جانشین محترم پژوهشگاه بین المللی المصطفی

 

حضور تبلیغی و دینی در عرصه مجازی، ضرورتی انکار ناپذیر


حجت الاسلام والمسلمین خالق پور با بیان اینکه به لطف خدا نشاط انقلابی خوبی در جشنواره خورشید درخشان مشهود است ادامه داد: این شوق و اشتیاق حاکی از انگیزه های معنوی است و سرمایه انقلاب ما نیز همین نشاط ها است و انشاء الله باید همین رویه را حفظ کنیم و جلو برویم.

معاون پژوهش پژوهشگاه بین المللی المصطفی گفت: خداوند می فرماید هر حسنه که انجام دهید در ازای آن ده برابر پاداش می گیرید، کار جشنواره نیز مصداق حسنه کثیره است از این جهت که دامنه آن با توجه به فضای مجازی که برنامه در آن اجرا می شود  دارای تاثیرات گسترده است.

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت تبلیغی در فضای مجازی و با توجه به گستره بستر مجازی در دهکده جهانی و هدف گذاری هایی که کشورها و ایدلوژی های مختلف در این عرصه برای تاثیر، هدایت و رهبری افکار عمومی انجام می دهند افزود: حضور تبلیغی و دینی در بستر مجازی ضرورتی انکار ناپذیر است و برای فعالیت در خارج از ایران این ضرورت دو چندان می شود  از این جهت که در بسیاری از کشورها زندگی بدون اینترنت اصلا متصور نیست، حتی مردم بخش قابل توجهی از مایحتاجشان را از طریق فروشگاهای مجازی تهیه می کنند.

معاون پژوهش پژوهشگاه بین المللی المصطفی با بیان اینکه دامنه جشنواره باید به خارج از ایران و به زبان های رایج گسترش پیدا کند گفت: خیلی زیباست که علاوه بر المصطفائیان داخل ایران، طلاب جامعه که بومی هستند ودر کشورهایشان  مشغول تعلیم و تعلمند بتوانند در جشنواره شرکت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور با پیشنهاد اینکه جشنواره در دو سطح هنری و علمی برگزار شود افزود: در بخش هنری کارهای خوبی را می توان انجام داد و باید از ایده ها استقبال کرد  به عنوان مثال الان در فضاهای اجتماعی مجازی و وب ساخت کلیپ و بارگذاری آن در جهت برآوردن اهداف متنوع حرف اول را می زند. به عنوان نمونه می توان از فیلم های موجود پلان هایی را برای برملا کردن جنایت ها و دشمنی های آمریکا جدا نمود و در شبکه های اجتماعی و اینترنت آپلود کرد.

معاون پژوهش پژوهشگاه بین المللی المصطفی گفت: بنده با توجه به مدتی که در خارج از ایران ماموریت داشتم به عینه دیدم انقلاب اسلامی ما بواسطه استکبار ستیزی که دارد قلوب مردم دنیا را متوجه خود کرده است به عنوان نمونه در یکی از کشورهای آفریقایی به همراه جمعی از دوستان در روستایی مشغول قدم زدن بودیم، وقتی یکی از اهالی بومی آنجا فهمید ما ایرانی هستیم ناگهان بدون مقدمه جلود آمد وما را در آغوش گرفت و دوبار تکرار کرد خمینی و این نشان می دهد که انقلاب ما در دل مردم دنیا چه مقام و جایگاه رفیعی دارد و این ارزشمند است و باید قدر آن را دانست.

ادامه داد: در بخش عملی جشنواره، می توان یک ستون در سایت به عنوان پرسش و پاسخ راه اندازی کرد و به شبهات و سؤالات مخاطبین پیرامون ولایت فقیه و مسائل مربوط به آن پاسخ داد چون خیلی سؤال دارند این مدل حکومت بر اساس ولایت فقیه چگونه است یا می توان صفحه ای را در فیس بوک و یا شبکه های اجتماعی ایجاد کرد تا در آن مباحث با این موضوع مطرح و جوانب کار روشن شود.

حجت الاسلام و المسلمین خالق پور افزود: جشنواره برای موفقیت لازم است نگاهی عملیاتی داشته باشد به عنوان نمونه می توان مطرح کرد از ایده هایی که می تواند فضای مجازی را تکان دهد استقبال می کنیم.

معاون پژوهش پژهشگاه بین المللی المصطفی در پایان گفت: به عقیده بنده کار جشنواره به لحاظ ورود  به موضع حضرت آقا، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی کار نویی است. پژوهشگاه آماده همکاری با جشنواره است و از ظرفیت و امکانات انجمن ها و گروه های ترجمه می توان در این راستا استفاده کرد.


١٠:٣٢ - دوشنبه ٥ آبان ١٣٩٣    /    شماره : ٥٥٦٠٣    /    تعداد نمایش : ١٣٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: